Zawartość paczek w paczkomatach

Paczkomaty jak sama nazwa wskazuje mają ograniczone rozmiary. To powoduje że jest wiele rzeczy czy towarów, których nie można wysyłać tą metodą. Zawsze firma o tym informuje, ponieważ jeśli klient nie będzie przestrzegał regulaminu, wówczas może ponieść karę. To oznacza również, że więcej nie będzie mógł skorzystać z paczkomatu. Wysyłać można rzeczy czy towary bezpieczne, suche, małe, do określonych gabarytów i wagi, a także dobrze zapakowane.

Jest kilka uwag, które klient powinien wiedzieć na temat paczek wysyłanych poprzez paczkomaty. Ten sposób jest wygodny, jednak nie wolno wysyłać nim zwierząt, pieniędzy, wartościowych rzeczy, narkotyków, broni czy leków. Jeśli coś jest bardzo delikatne, szklane, kruche lub łamliwe to lepiej zamiast do paczkomatu, pójść i nadać w oddziale. Tam pracownik oceni czy w ogóle można to wysyłać i jakie ewentualne koszty mogą czekać klienta. Zazwyczaj poprzez paczkomaty nie powinno się wysyłać napojów, żywności, produktów typowo medycznych i farmaceutycznych, a także mocno zapachowych.

Firma obsługująca paczkomaty na żądanie wyższej instancji ma prawo otworzyć paczkę i ją sprawdzić jeśli są jakiekolwiek podejrzenia. Zawsze w regulaminie jest objaśnione, które towary mogą być wysyłane za pomocą paczkomatu, a jakie są ograniczenia i zakazy. Dotyczy to zarówno przesyłek krajowych jak i zagranicznych i jest to jedna z mniejszych korzyści dla klienta. Natomiast jest też szeroka gama towarów które jak najbardziej można wysłać, a najczęściej są to ubrania, buty, kosmetyki, drobny sprzęt telefoniczny czy elektroniczny.

Więcej na paczkomaty.pl