Zalety paczkomatów

Coraz więcej osób decyduje się na przesyłki paczkomatami. Jest to związane przede wszystkim z olbrzymią wygodą, a także bardzo atrakcyjnymi cenami tego typu usługi. W przeciwieństwie do poczty oraz wielu firm kurierskich, w przypadku przesyłki paczkomatami nie jest konieczne oczekiwanie na listonosza lub kuriera. Zamiast tego paczkomaty pozwalają na odbiór przesyłki w praktycznie każdy dogodnym terminie, o którym decyduje sam odbiorca.

Samo nadawanie przesyłki paczkomatami jest bardzo proste. Po wygenerowaniu odpowiedniej etykiety, nie trzeba nawet wpisywać adresu ani żadnych dodatkowych informacji na przesyłce. Również odbiór paczki nie należy do najtrudniejszych. Po otrzymaniu kodu odbioru w wiadomości SMS oraz e-mail, wystarczy jedynie podać go razem z numerem telefonu w danym paczkomacie. Po otworzeniu się skrytki wystarczy wyjąć paczkę i zamknąć drzwiczki. Takie rozwiązanie jest o wiele szybsze, niż oczekiwanie z awizo w kolejce na poczcie.

Paczkomaty są bardzo proste w obsłudze, a na dodatek w całym kraju znaleźć można ich coraz więcej. Na odebranie przesyłki odbiorca ma zazwyczaj 3 dni, jednak okres ten można po uiszczeniu opłaty wydłużyć. W przeciwnym wypadku paczka trafia do najbliższego oddziału Inpost, skąd również można ją odebrać po podaniu kodu odbioru. Paczkomaty pozwalają ponadto na anonimowe odbieranie przesyłek, ponieważ nie trzeba podawać żadnych danych osobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *