Zabaw się w detektywa i śledź paczkę

Wysyłasz lub zamawiasz przesyłkę i zastanawiasz się, kiedy do Ciebie trafi i gdzie się znajduje? Teraz nie musisz się już zamartwiać. Obecnie większość firm kurierskich umożliwia pełne monitorowanie losów paczki i przebieg całej usługi kurierskiej w Internecie.

Śledzenie przesyłek to nic innego jak sprawdzenie drogi doręczenia i statusu przesyłki. Każdy nadawca może na bieżąco sprawdzać, gdzie aktualnie znajduje się wysłana przez niego paczka, kiedy został zmieniony jej status oraz kto i o której godzinie ją odebrał. Monitoring możliwy jest dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii GPS i zaawansowanej technologicznie linii sortowniczej. Odbywa się zazwyczaj za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej dostawcy usług kurierskich, na podstawie kodu kreskowego występującego na danej przesyłce lub własnego numeru referencyjnego, czyli dowolnej kombinacji liter i cyfr.

Systemy rejestrowania i śledzenia przesyłek przynoszą duże korzyści szczególnie dla samych firm kurierskich. Usprawniają ich pracę i zmniejszają niebezpieczeństwo zagubienia przesyłki w systemie firmy a udostępnienie informacji zaspokaja potrzeby informacyjne samych zainteresowanych, czyli klientów.