Sposób na szybką wysyłkę

Bardzo często przygotowanie paczki do wysyłki zajmuje zbyt dużo czasu. Trzeba ją dobrze opakować oraz zaadresować, a na dodatek oszacować ile mniej więcej kosztować może wysyłka na poczcie. Alternatywą dla tego rozwiązania są firmy kurierskie, które jednak są zazwyczaj o wiele droższe. Dlatego najlepsze i najtańsze mogą okazać się przesyłki paczkomatami. W takim wypadku nadawca musi jedynie wygenerować odpowiednią etykietę, a następnie nadać przesyłkę w paczkomacie.

Paczkomaty pozwalają również na zaoszczędzenie czasu. Przesyłki paczkomatami nie wymagają stania w kolejce na poczcie oraz nie trzeba ich dokładnie adresować. Opłaty uzależnione są od rozmiaru i wagi paczki, jednak ich oszacowanie jest o wiele szybsze i prostsze. Dodatkową zaletą jest fakt, że przesyłki paczkomatami realizowane są bardzo szybko. Odbiorca musi jedynie podać przy odbiorze swój numer telefonu oraz kod odbioru, który uzyska w wiadomości SMS.

Jest to bardzo duża korzyść dla osoby, która ma odebrać paczkę. Nie musi ona również oczekiwać na kuriera lub listonosza, ponieważ przesyłkę może zabrać z paczkomatu w praktycznie każdym, dogodnym dla tego momencie. Paczkomaty czynne są przez całą dobę i siedem dni w tygodniu. Przesyłka czeka w paczkomacie przez trzy dni, więc każdy odbiorca będzie miał wiele okazji do odbioru. Czas pobytu przesyłki w paczkomacie można dodatkowo wydłużyć, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *