Odbiór przesyłki z paczkomatu

Bardzo często oczekiwanie na listonosza lub kuriera może pokrzyżować wiele codziennych planów. Mogą oni oczywiście pozostawić awizo zawiadamiające o pozostawieniu przesyłki. Jednak dojazd na drugi koniec w celu jej odbioru również nie jest dobrym rozwiązaniem. W takim wypadku najlepszym wyjściem jest wybór wysyłki do wybranego punktu odbioru. Paczkomaty umiejscowione są w całym mieście, dlatego znalezienie maszyny blisko miejsca zamieszkania nie powinno być problemem.

Ponieważ przesyłki paczkomatami docierają na miejsce bardzo szybko, odbiorca musi zostać poinformowany o oczekującej na niego przesyłce. W tym celu otrzymuje on wiadomość e-mail oraz SMS z kodem odbioru. Po dotarciu do paczkomatu wystarczy wybrać opcję dotyczącą odbioru przesyłki. Po wpisaniu numeru telefonu oraz kodu pozwalającego na odbiór przesyłki, automatycznie otwierają się drzwiczki skrytki z przesyłką. Cała operacja bardzo często trwa zaledwie kilkanaście sekund, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Przesyłkę można odebrać z paczkomatu w ciągu trzech dni. To wystarczający czas, żeby znaleźć wolną chwilę na zabranie paczki. Dodatkową zaletą jest fakt, że przesyłki paczkomatami mogą być odbierane całkowicie anonimowo. Nie jest konieczne podawanie imienia, nazwiska oraz adresu. Wystarczy jedynie numer telefonu oraz kod odbioru, które pozwalają na bezproblemowe i bardzo szybkie wyjęcie przesyłki z paczkomatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *