Małe punkty pocztowe

Niekiedy dzieje się tak, że otrzymujemy paczkę już po terminie, który to został nam podany. Spodziewaliśmy się szybkiej realizacji transakcji ponieważ wiedząc, że płacąc za paczkę priorytetową ta zostanie nam dostarczona szybciej. Następny dzień roboczy, ewentualnie dwa takie dni i paczka powinna do nas trafić, a tymczasem czekamy kolejne dni i ciągle bez rezultatu. Rzadko zdarzają się takie przypadki, ale może to być zaniedbanie poczty.

Częściej zwłoka dotyczy jednak innej kwestii, choć również odnoszącej się do poczty. Trzeba wiedzieć, że nie rzadko jest tak, że sprzedający paczkę nadaje ją przed terminem, który to jest wyznaczony, a mimo to po drodze paczka taka zostaje przetrzymana. Czemu tak się dzieje? Otóż jeżeli mieszkamy na małej wsi, która to dodatkowo położona jest gdzieś z dala od poczty cały proces jakichkolwiek przesyłek jest spowolniony. Szczególnie jest to właśnie w przypadku małych miejscowości, gdzie mamy do czynienia z jakimś mniejszym punktem pocztowym. Wówczas to paczka trafia tam dość szybko, ale wysyłana jest później. Nawet te najtańsze przesyłki mogą do nas szybciej dotrzeć niż paczki priorytetowe jeżeli właśnie zdarzy się omówiona tu zależność. Wszystko zależy od tego kiedy poczta wyśle przesyłkę.

Z powyższego wynika, że tak na dobrą sprawę lepiej jest kiedy to mieszkamy w mieście, a i paczka trafia do innego miasta. Wówczas to terminy doręczeń i oczywiście wcześniejszych wysyłek są ściślej przestrzegane. Trzeba tez pamiętać o tym, że takie sytuacje, gdzie to paczka priorytetowa idzie zbyt długo należą do rzadkości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *