Konkurencyjność branży kurierskiej – co z niej wynika?

Branża kurierska w przeciągu ostatnich lat stała się niezwykle konkurencyjna. Dziś najtańszy kurier krajowy oferuje koszty nadania paczki rzędu kilkunastu złotych za średniej wagi i gabarytu towar. Widać więc, że na przełomie ostatnich lat wiele się zmieniło.

Warto zauważyć, że dziś każdy może skorzystać ze specjalnej aplikacji śledzenia przesyłki. Kiedy paczka pocztowa jest nadawana, pracownik punktu obsługi klienta wydaje specjalny dokument potwierdzający zawarcie transakcji. Znajduje się na nim specjalny numer seryjny. Wystarczy wpisać go w wyszukiwarkę na specjalnej stronie. Dzięki temu łatwiej jest zweryfikować kiedy paczka zostanie doręczona. Ceny i tempo nadawania przesyłek odgrywają najważniejszą rolę, dlatego dla firm kurierskich bardzo ważne jest stworzenie odpowiedniego zaplecza logistycznego. Największe przedsiębiorstwa zatrudniają światowej klasy specjalistów, którzy są w stanie, na podstawie własnych doświadczeń i eksperckiej wiedzy, stworzyć plan działania, dzięki któremu przesyłki kurierskie docierają z jednego końca Polski, na drugi w zaledwie dwa dni robocze. Dla klientów niezwykle istotna jest sama jakość obsługi przez kierowcę, który powinien być wykwalifikowanym specjalistom. Nie może poganiać adresata, musi na jego życzenie otworzyć paczkę i sprawdzić dokładnie przesyłkę a w przypadku jakichkolwiek nieścisłości sporządzić odpowiedni protokół i pouczyć klienta jakie dalsze kroki należy przedsięwziąć.

 

Na tak zaawansowany stopień obsługi wpływa właśnie konkurencyjność rynku. Firmy kurierskie wdrażają coraz to nowocześniejsze rozwiązania, aby móc utrzymać się na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *