Jak zabezpieczać zawartość przesyłki?

Za pakowanie, zabezpieczanie, adresowanie i późniejsze nadawanie przesyłki odpowiedzialny jest nadawca. Rola firmy kurierskiej powinna ograniczyć się do przyjęcia zamówienia oraz wydania dokumentu potwierdzającego nadanie. Na takim druku zwykle znajduje się specjalny kod, dzięki któremu nadawca i odbiorca będą mogli sprawdzić gdzie znajduje się paczka pocztowa i jednocześnie oszacować sobie wstępny czas jej dostarczenia.

Jak jednak zabezpieczyć paczkę, aby uniknąć problemów związanych z jej uszkodzeniem?
Najważniejszy jest wybór odpowiedniego opakowania. Nie może być ani za duże, ani za małe. Dodatkowo należy dostosować je do gabarytów i wagi wysyłanego produktu.

Wszystkie przesyłki pocztowe muszą zostać odpowiednio oznakowane. Na specjalnym druku powinny znaleźć się więc informacje na przykład o tym, że towar jest delikatny. Wówczas kurier wie, że musi obnosić się z nim szczególnie ostrożnie. Kolejna kwestia to oczywiście adresowanie, które często pozostawia niestety wiele do życzenia. Nieestetyczne pismo utrudnia rozszyfrowanie informacji i danych odbiorcy, co rodzi poważne problemy z późniejszym dostarczeniem.

Nawet najtańszy kurier krajowy będzie wymagał podania informacji teleadresowych, więc jeśli tylko istnieje taka możliwość warto podać numer telefonu do odbiorcy. W razie problemów łatwiej będzie się skontaktować z klientem i gdyby przebywał w momencie wizyty kierowcy poza domem omówić elastyczne szczegóły dostarczenia przesyłki w inne, niż wskazane miejsce. Samego odbiorcę należy również poinformować o konieczności sprawdzenia zawartości w obecności kuriera, nawet jeśli spotkałoby się to z jego dezaprobatą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *