Jak nadać przesyłkę w paczkomacie?

Zamiast czekać w kolejce na poczcie lub punkcie kurierskim, lepiej skorzystać z systemu samoobsługowego. Nadanie przesyłki mającej trafić do paczkomatu nie jest trudne. Użytkownik musi jednak posiadać konto w menedżerze paczek. Po zalogowaniu należy wygenerować etykietę dla paczki. Dzięki temu nie trzeba w żaden sposób znakować i opisywać przesyłki.

W sekcji dotyczącej przesyłki paczkomatami, podawane są adresy mailowe odbiorcy i nadawcy, numery telefonów oraz gabaryt paczki. Znaczenie ma również rodzaj nadania, czyli w punkcie obsługi lub bezpośrednio w paczkomacie. Po złożeniu opłaty etykietę trzeba wydrukować i nakleić na uprzednio przygotowanej paczce. Do nadania przesyłki można wykorzystać paczkomaty, które zostały wskazane przy rejestracji. Przy maszynie należy zeskanować numer paczki oraz podać kod nadania widoczny na etykiecie. Następnie wystarczy umieścić paczkę w skrytce.

Przesyłki paczkomatami mogą być nadawane także bez rejestracji w menedżerze paczek. Wówczas należy zlecić nadanie bezpośrednio w maszynie. Aby to zrobić, konieczne jest posiadanie numeru telefonu oraz adresu e-mail odbiorcy. Należy je podać po wybraniu gabarytu paczki, postępując zgodnie z pojawiającymi się na ekranie instrukcjami. Za nadanie zapłacić można środkami z mendedżera paczek lub kartą. Następnie należy włożyć paczkę do skrytki i odebrać potwierdzenie. W obu przypadkach paczka powinna trafić do odbiorcy w przewidzianym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *