Ekspresowe usługi kurierskie

Zależy Ci na tym, aby ważna dla Ciebie lub klienta przesyłka w ekspresowym tempie dotarła do odbiorcy? Lider na rynku usług kurierski i pocztowych – InPost wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wprowadził usługę tanich paczek ekspresowych, które w rekordowo szybki tempie trafiają do rąk odbiorcy.

Świadczenie usługi dotyczącej paczki ekspresowej polega na jej przyjęciu, przemieszczeniu i dostarczeniu w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem. Każde przyjmowanie tego typu paczki wymaga potwierdzenia nadania, a jej doręczenie – potwierdzenia odbioru. Klient indywidualny może nadać paczkę ekspresową w punkcie obsługi klienta firmy, z kolei klienci biznesowi, firmy i instytucje mogą przekazać ją do doręczenia za pomocą usług kurierskich – doręczycielowi InPost w trakcie odbioru.

Paczka ekspresowa zostaje przyjęta do doręczenia na podstawie pisemnego potwierdzenia nadania. Następnie dopiero po weryfikacji danych i pisemnym potwierdzeniu odbioru może trafić bezpośrednio do rąk odbiorcy. Czas dostarczenia paczki ekspresowej adresatowi zazwyczaj odbywa się w ciągu 3 dni roboczych od momentu jej nadania. Z kolei termin doręczenia zwrotnego potwierdzenia odbioru to około 3-4 dni od daty dostarczenia przesyłki do odbiorcy.