Dlaczego postawić na paczkomaty?

Bez względu na to czy wysyłasz paczki tylko kilka razy w roku, czy też jesteś regularnym nadawcą wiedz, że masz kilka opcji, z których możesz skorzystać. Warto o nich wiedzieć zanim zdecydujesz, jak chcesz, aby paczka została wysłana. Można udać się do miejscowego urzędu pocztowego i wtedy paczki będą wysyłane za pośrednictwem krajowej poczty, lub alternatywnie, można skorzystać z usług oferowanych przez kilka firm kurierskich, albo postawić na paczkomaty. Dlaczego więc, zanim kiedykolwiek zdecydujesz się wybrać którąś z tych opcji przede wszystkim musisz się zastanowić jakie korzyści które opcje przynoszą.

Oszczędność czasu – to właśnie dadzą ci paczkomaty. Jeśli wysyłasz paczkę przy użyciu zwykłej poczty, jest ogromne prawdopodobieństwo, że twoja podróż na pocztę i zajmie ci znaczną część dnia. Jeśli pracujesz, to jesteś zobowiązany do stania w ramach długiej kolejki – większość ludzi tak jak ty decyduje się na wysłanie paczki w czasie przerwy obiadowej lub po pracy. Zamiast tego, można mieć paczkę dostarczoną do paczkomatu, gdzie odbierzesz sobie ją i wyślesz kiedy znajdziesz na to chwilę bez zbędnego stania w kolejkach.

Ważna jest tutaj również szybkość dostawy. Jeśli wysyłasz paczkę przy użyciu zwykłej poczty to Twoja paczka zostanie dostarczona w ciągu normalnych godzin po nadaniu – nie zostanie dostarczona w niedzielę i tylko w normalnych godzinach. Również może okaże się, że w zależności od pory dnia, może to trwać dwa lub trzy dni, zanim paczka będzie mogła dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Z paczkomatem będzie szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *