Dlaczego paczkomaty są najtańsze?

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z paczkomatów zarówno jeśli chodzi o odbiór paczki jak i jej nadanie? Nie jest to jednak dla Ciebie coś typowego, lecz coś całkiem nowego i nie masz do nich do końca zaufania? A może po prostu dziwi Cię, dlaczego paczkomaty są tańsze aniżeli inne wersje usług chociażby usługi dostarczania paczek przez pocztę polską czy też kurierów?

Tak naprawdę kurierzy są najdrożsi tymczasem jak chodzi o pocztę polską to ceny te bywają już porównywalne,bo tak naprawdę usługi te są całkiem podobne. Paczkomaty są jednak nieco tańsze z jednego prostego powodu – wszystko dlatego, że nie ma tutaj konieczności dostarczania paczek pod dom. Owszem kurier istnieje, ale on dowozi paczkę we wskazane miejsce w sensie do wskazanego mu przez firmę paczkomatu i tam w odpowiednim miejscu pozostawia je właśnie dla nas. To dlatego można pozwolić sobie na spowodowanie, by usługa ta była tańsza. To samo dotyczy nadawania przesyłek – nie wołamy kuriera do siebie lecz nadajemy paczki w paczkomatach – to wygodne, szybkie, ale trzeba się do tego przekonać tak samo jak do kasy w supermarkecie.

Wiele zależy też od tego jaką umowę konkretna firma ma z tą, która oferuje paczkomaty. Wiadomym jest, że im więcej się wysyła tym tak naprawdę można liczyć na lepszą ofertę cenową i oferowanie swoim klientom tańszych przesyłek, ale mimo wszystko gdzieś zawsze jest granica. Zazwyczaj przesyłka tego typu przekracza trochę ponad 8 złotych – taniej raczej nie będzie, ale to i tak dobra opcja bowiem list polecony priorytetowy na poczcie też kosztuje podobnie.

Źródło: paczkomaty.pl