Alternatywa dla urzędu pocztowego

Kiedyś wysyłanie i odbieranie paczek pocztowych było możliwe tylko w tradycyjnych urzędach poczty. Potem na rynek weszła instytucja kuriera, który jednak nie odpowiada wszystkim ze względu na wysokie ceny i dziwne godziny odwiedzin kuriera w naszym domu.

Coraz więcej osób korzysta teraz z paczkomatów, które są nie tylko tanie, ale i wygodne. Popularne do kilku lat paczkomaty poznamy po żółtych skrzynkach. Paczkomaty zlokalizowane są w często uczęszczanych częściach miast. Kiedyś można je było spotkać przede wszystkim w dużych miastach, teraz coraz częściej można je spotkać w mniejszych miasteczkach. Spotkamy je przy centrach handlowych, przy hipermarketach, po drodze do dużych parków czy ogrodów miejskich.

Paczkomaty są świetną alternatywą dla tradycyjnych urzędów pocztowych. Mają zdecydowanie konkurencyjne ceny usług wysyłek mniejszych i większych paczek, a także bardzo wygodny sposób nadawania i odbierania przesyłek. Przesyłki automatycznie po nadaniu rejestrowane są w systemie, dzięki temu odbiorca może śledzić drogę swojej paczki już od samego początku. Kiedy paczka trafia do paczkomatu, odbiorca otrzymuje wiadomość sms i e-mail z kodem odbioru i kodem QR, który służy do odbioru paczki. Paczkomaty szybko pozwalają zapomnieć o tym, że kiedyś nadanie lub odbiór paczki to stanie w długich kolejkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *